Poradnik

System przeciwpożarowy w domu – jak poprawnie go wdrożyć

Zabezpieczenia przeciwpożarowe powinny znaleźć się wszędzie tam gdzie przebywają ludzie. Systemy ppoż należy więc wdrażać nie tylko w budynkach użyteczności publicznej jak również w prywatnych domach. Kompletowanie urządzeń do systemu ppoż to zadanie dla fachowca. Jednak z pomocą specjalistów bhp i ppoż jest możliwe stworzenie dobrze działającego systemu przeciwpożarowego.

Wybierz odpowiedni sprzęt i urządzenia ppoż

W pierwszej kolejności musimy mieć na uwadze specyfikę danego obiektu. Dlatego że inne urządzenia będą montowane do budynków użyteczności publicznej a jeszcze inne do prywatnych domostw. Na pewno na liście najbardziej przydatnych urządzeń powinny się znaleźć: sygnalizatory ppoż, czujniki dymu, pożaru, puszki ppoż, gaśnice. Wszystkie te urządzenia, które są w stanie nas uchronić przed zagrożeniem pożarowym. Przy wyborze urządzeń przeciwpożarowych sprawdźmy na ile są one atestowane i certyfikowane. Tylko sprawdzone urządzenia spełnią swoją rolę w przypadku pojawienia się pożaru. Przez to tak często polecane są produkty producentów. W Polsce jednym z bardziej uznanych w tej dziedzinie jest W2. Produkty takie jak puszki instalacyjne ppoż, sygnalizatory (zewnętrzne, wewnętrzne) kolumny sygnalizacyjne i wiele innych urządzeń do zastosowań w systemach ppoż mają swoją specyfikację. Pełna oferta produktowa dostępna jest na stronie producenta: https://w2.com.pl

Zadbaj o montaż urządzeń ppoż w newralgicznych miejscach

Montaż sprzętu i urządzeń ppoż w newralgicznych miejscach jest niezwykle istotny, ponieważ może znacząco wpłynąć na skuteczność zwalczania pożaru i ochronę ludzi w sytuacji zagrożenia pożarem. Dla przykładu systemy gaśnicze najlepiej jest zainstalować w miejscach o największym ryzyku w newralgicznych miejscach, takich jak magazyny, sale maszynowe, hale produkcyjne czy zaplecza techniczne. Zanim zainstalujemy systemy ppoż jeśli to możliwe przeprowadzimy szczegółową analizę ryzyka pożarowego w danej lokalizacji. Przeanalizujmy i zidentyfikujemy obszary, gdzie istnieje największe prawdopodobieństwo wybuchu pożaru.

0
0
0