Drzwi

Drzwi przeciwpożarowe, czyli co musisz o nich wiedzieć

Drzwi przeciwpożarowe wbrew pozorom nie są montowane tylko i wyłącznie w przestrzeniach użytku publicznego, ale również z naszych prywatnych domach i mieszkaniach. Drzwi ppoż. dają nam poczucie bezpieczeństwa w przypadku nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń. Jakie rodzaje drzwi przeciwpożarowych więc wymieniamy? 

Opublikowane w admin

Zawiasy wahadłowe – zalety i wady

Jednym z najważniejszych elementów każdego mebla są jego zawiasy. Służą one do otwierania i zamykania szuflad, drzwi czy innych skrzydeł meblowych. Jednym z rodzajów zawiasów jest zawiasy wahadłowe. Zalety i wady tego typu zawiasów warto poznać, zanim zdecydujemy się na…

Opublikowane w admin

Czy drzwi harmonijkowe mogą być trwałe?

Znane wszystkim drzwi harmonijkowe, kojarzą się przede wszystkim z ich niską trwałością, oraz wysoką częstotliwością pęknięć między panelami. Tak było jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, gdy drzwi te były wykonywane z dobrych materiałów. Jak jest teraz?

Opublikowane w admin

Wszystko co warto wiedzieć o stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest gatunkiem o wyjątkowych właściwościach. Łączy w sobie stop żelaza z chromem, dlatego też jest nierdzewna i odporna na korozję. Jakie jeszcze ma zalety i czym się charakteryzuje? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Opublikowane w admin

Jak wybrać klamki do drzwi?

Klamki do drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych mogą wydawać się elementem niezbyt ważnym, jednak bardzo istotnym w kwestii wystroju wnętrza, a także elewacji domu. Ich wybór nie jest jednak tylko i wyłącznie uzależniony od designu. Ich odpowiedni wybór ma znacznie…

Opublikowane w admin
0
0
0