drzwi ppoż ei30
Drzwi

Drzwi przeciwpożarowe, czyli co musisz o nich wiedzieć

Drzwi przeciwpożarowe wbrew pozorom nie są montowane tylko i wyłącznie w przestrzeniach użytku publicznego, ale również z naszych prywatnych domach i mieszkaniach. Drzwi ppoż. dają nam poczucie bezpieczeństwa w przypadku nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń. Jakie rodzaje drzwi przeciwpożarowych więc wymieniamy? 

Drzwi ppoż. EI30 – bezpieczeństwo podczas pożaru

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest oznaczenie EI. To nic innego, jak określenie czasu, podczas którego drzwi ppoż. będą stanowiły barierę i ochronę nie tylko przed ogniem, ale również dymem i temperaturą, która jak wiadomo może być niezwykle wysoka i stanowić realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Drzwi przeciwpożarowe EI30 to jeden z bardziej klasycznych i często wybieranych modeli. Doskonale sprawdzają się one w pomieszczeniach, gdzie ruch jest dość spory. Drzwi ppoż. EI30 występują przeważnie w dwóch wariantach – ogniowym i ogniowo-dymoszczelnym. Dodatkowo, drzwi ppoż EI30 bardzo często są również doskonałe pod względem wygłuszenia. Wiele modeli jest specjalnie przystosowana, by pełnić obie te funkcje. Drzwi przeciwpożarowe EI30 będą więc świetnym wyborem nie tylko w biurach, ale również domach jednorodzinnych. Szczególnie docenią je te osoby, które mieszkają blisko ruchliwej ulicy, a cenią sobie bezpieczeństwo i komfort w swoim domu.

Drzwi ppoż. EI60 – dla jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa

Drzwi ppoż. EI60 cechują się wyższym stopniem odporności na temperaturę, dym oraz ogień. Podobnie jak drzwi EI30 są one dostępne w wersji zarówno ogniowo szczelniej, jak i ogniowo-dymoszczelnej. Drzwi te wypełniane są trwalszym wkładem ognioodpornym. Mogą one również zostać wyposażone w dodatkowe uszczelki, które uchronią nas przed przedostaniem się do naszego domu szkodliwego dymem.
Więcej na temat drzwi przeciwpożarowych przeczytasz na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-przeciwpozarowe-p-poz/.

0
0
0