szklarnia w ogrodzie
Ogród

Szklarnie i oranżerie w ogrodzie – nowoczesne konstrukcje na przykładzie szklarni Juliana

Szklarnia to marzenie nie jednego właściciela domu. Szklarnia w ogrodzie to szansa na wyhodowanie zdrowych, pięknych i przede wszystkim ekologicznych warzyw. Jak wybrać szklarnię, by spełniała nasze oczekiwania?

Mały czy duży ogród?

Nie tylko w dużym ogrodzi możemy postawić szklarnię. Rozmiary oraz konstrukcje szklarni są bardzo zróżnicowane, co daje bardzo wiele możliwości. Do małych ogrodów można wykorzystać mniejsze szklarnie lub szklarnie przyścienne, które pozwolą na uprawę pokaźnej ilości roślin, a jednocześnie nie przytłoczą niewielkiej przestrzeni. Posiadając większy ogród można pozwolić sobie na szklarnię na planie prostokąta bądź kwadratu. Szklarnia w ogrodzie może być wolnostojąca lub przyścienna.

Oranżerie są propozycją dla osób, które w otoczeniu rodziny oraz znajomych chcą spędzać miło czas w ogrodzie. Wypoczynek w otoczeniu roślin jest możliwy nawet w chłodniejsze dni.

Jak zbudować szklarnię?

Stawiając szklarnie w ogrodzie potrzebujemy wyłącznie płaskiego podłoża. Szklarnię stawia się na specjalnie do niej skonstruowanej bazie, co sprawia, że jest ona stabilna. Konstrukcja szklarni Juliana jest aluminiowa. Dzięki temu profile są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe.

Największą zaletą duńskich szklarni Juliana jest ich budowa, która z jednej strony jest solidna i wytrzymała, a z drugiej strony profile pozostawiają dużo przestrzeni przeszklonych, dzięki którym rośliny mają dużo słońca. Duńczycy, z racji klimatu, w którym żyją, bardzo dbają o wzmocnienie konstrukcji tak, by duże opady śniegu, czy porywisty wiatr nie mogły uszkodzić szklarni.

Szklarnia w ogrodzie może być przeszkolona lub w wersji z poliwęglanem. Solidne wykonanie, zamykane szczelnie drzwi chronią delikatne rośliny przed przeciągami, które mogą im zaszkodzić.

Oranżeria czy szklarnia w ogrodzie to kawałek przestrzeni w której można odpocząć, zrelaksować się oraz oddać się realizacji swojego hobby.

0
0
0