Wynajem wózków widłowych – za co tak naprawdę płacisz?

Liczba miejsc, w których korzysta się z popularnych widlaków stale rośnie, ponieważ sprzęty te są coraz bardziej doceniane jako ogromna pomoc w codziennej pracy w wielu branżach. Często jednak jest tak, że dla przedsiębiorstwa to właśnie wynajem wózków widłowych jest bardziej opłacalną opcją. Wynika to najczęściej z tego, że wciąż w wielu firmach wózki widłowe są wykorzystywane jedynie sporadycznie, w kilku okresach roku, a nie w sposób bardziej intensywny i ciągły. Dlatego też zakup sprzętu nie wydaje się być szczególnie opłacalną opcją. Często jednak wielu osobom zdarza się narzekać na to, że ceny wynajmu widlaków są zbyt wysokie. Czy aby na pewno? Za co tak naprawdę płacimy, wypożyczając wózki widłowe?wynajem wózków widłowych

Chcesz korzystać z dobrego sprzętu?

To kosztuje. Ty płacisz za to, że wypożyczalnia Ci go użycza, ale nie jest tak, że cała suma, którą przekazujesz firmie, od której wynajmujesz widlaka, jest jej czystym zyskiem. Tobie zależy na tym, by uzyskać dobry sprzęt – taki, o którego parametry techniczne zadbał jego producent, a firma, do której on należy, dba o jego bieżącą konserwację, by jego stan techniczny był nienaganny i umożliwiał zawsze sprawne i bezpieczne przeprowadzanie prac. To kosztuje i wypożyczalnia widlaków ustalając ceny za wynajem wózków widłowych musi skonstruować cennik w taki sposób, by zwracały jej się wydatki poniesione na rzeczy takie jak:

  • zakup wózków widłowych
  • ich bieżąca konserwacja i serwisowanie
  • ich naprawy, kiedy są one konieczne
  • ich przechowywanie

Żadna z tych rzeczy nie należy do najtańszych, a porządna wypożyczalnia, której zależy na zadowoleniu klientów, będzie dbała o to, by jej sprzęt był zawsze w jak najlepszym stanie. Zresztą warto też zauważyć, że powyżej wymienione, niezbędne wydatki, które trzeba ponosić, posiadając wózki widłowe są powodem, dla którego wiele przedsiębiorstw decyduje się zamiast zakupu na wynajem wózków widłowych – są to bowiem nie tylko dodatkowe obowiązki, ale także koszty, których próbuje się uniknąć. Wypożyczenie widlaków w znaczny sposób je redukuje, jednak po prawdzie – płacąc za wynajem, płacimy za to, że ktoś inny (w tym wypadku wypożyczalnia) zajmie się tym za nas.