Czy wynajem wózków widłowych się opłaca?

Wiele prac wymaga użycia do nich specjalistycznego sprzętu, który pozwoli uwinąć się szybciej z danymi zadaniami oraz pozwoli nam wykonać je bez większego obciążenia fizycznego. Popularne widlaki umożliwiają szybki i bezpieczny transport ciężkich towarów oraz do pewnego stopnia również podnoszenie ich, dzięki czemu doskonale sprawdzają się przede wszystkim w różnego rodzaju magazynach, ale także na przykład na placach budowy itp. Nie wszędzie są jednak potrzebne przez cały czas, dlatego wiele firm chętnie sięga po możliwości, jakie daje wynajem wózków widłowych. Czy jednak zawsze jest to opłacalne?forklift-1791103_640

Za co tak naprawdę płacimy, wynajmując wózek widłowy?

Dla nas – użytkowników – sprawa wydaje się być dosyć oczywista: wynajmując wózek widłowy płacimy za możliwość korzystania z niego przez określony czas. Z jednej strony jest to prawda, jednak tak naprawdę na cenę wynajmu składa się wiele rzeczy. Oczywiście wypożyczalnia wózków widłowych chce zarabiać na udzielaniu swojego sprzętu, ale w pierwszej kolejności musi pokryć wszystkie koszty związane z jego posiadaniem i z działalnością firmy. Z pieniędzy, które wpłacamy na konto wypożyczalni za pożyczenie wózka widłowego, opłacane są zatem takie rzeczy jak:

Dopiero po poniesieniu wyżej wymienionych kosztów wypożyczalnia wózków widłowych może myśleć o realnych zyskach firmy. Dla nas koszt wynajmu widlaka może wydawać się wygórowany, ale warto mieć świadomość tego, co się za nim kryje.

Kiedy nie warto wynajmować wózków widłowych?

Pomimo tego, ile rzeczy jest opłacalnych przez wypożyczalnię z tego, co wpłacamy na jej konto za wynajem wózków widłowych, z reguły jest to dla nas opłacalna inwestycja. Z reguły, ponieważ są sytuacje, w których warto to jeszcze raz przekalkulować. Jeżeli z wózków widłowych korzystamy często, może się okazać, że jednak lepszym rozwiązaniem dla nas będzie ich zakup. Niektóre firmy dochodzą też do wniosku, że połączenie różnych opcji jest najlepszym rozwiązaniem: kupują jeden lub dwa wózki widłowe, z których korzystają bardzo często, a przy zwiększonym zapotrzebowaniu na tego rodzaju sprzęt, dodatkowe egzemplarze już wypożyczają. Podstawą zawsze jest racjonalna kalkulacja.