Maszyny do prac wysokościowych

Wszelkie prace budowlane, remontowe czy związane z wszelkiego rodzaju konserwacjami i pracami montażowymi potrzebują solidnych i specjalistycznych maszyn dźwigowych. Oczywiście jak wiele jest potrzeb tak wiele jest samych maszyn, najważniejsze to dopasować urządzenie do wykonywanych prac. Usługi wysokościowe mogą mieć różny charakter, jedne będą wymagały wyłącznie wyniesienia pracownika na daną wysokość inne zaś przeładowania materiałów z miejsca na miejsce.

Żurawie samojezdne

Znajdują zastosowanie głównie w budownictwie oraz do montażu obiektów przemysłowych. Zdarza się, że są wykorzystywane do prac transportowych i przeładunkowych w halach przemysłowych czy na różnego rodzaju składowiskach. Wynajem żurawi jest niemal tak samo popularną usługą jak wynajem podnośników czy dźwigów.

Podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe to grupa maszyn, która umożliwia wykonywanie prac głównie na dużych wysokościach. W dużej mierze są wykorzystywane podczas wszelkich prac budowlanych i remontowych, do malowania elewacji, mycia okien na wysokości. Przydają się do obcinania gałęzi drzew.

Dźwigi

Dźwigi to maszyny najczęściej wynajmowane. Potocznie określane windą bądź wyciągiem który przeznaczony jest do podnoszenia ładunków bądź osób na dużą wysokość. Ze względu na przeznaczenie rozróżniamy różne typy dźwigów, są to dźwigi osobowe, towarowe i osobowo- towarowe.

Gdzie nabyć maszyny dźwigowe?

Każdą z tych maszyn można nabyć u producentów podnośników i dźwigów. Jednak w większości dużo większym powodzeniem cieszy się wynajem dźwigów, jest to usługa stosunkowo tania w porównaniu do kosztów jakie ponosi dane przedsiębiorstwo, które zajmuje się świadczeniem usług dźwigowych. Usługi dźwigowe  i wynajem dźwigów czy podnośników możliwe są w każdym większym mieście. Rybnik, Śląsk, Żory tutaj można spotkać najwięcej firm świadczących usługi wynajmu maszyn dźwigowych.

Oto niektóre z firm:

www.dzwigi-laziska.pl
www.lifto.com.pl
www.dzwigi-gliwice.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *