Urządzenia

Do czego wykorzystywana jest oczyszczarka?

Oczyszczarka to urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie przy obróbce metali – wykorzystuje się je przy wytwarzaniu konstrukcji oraz najróżniejszych maszyn znanych nam z branży takich jak: lotnictwo, motoryzacja a nawet przemysł stoczniowy. Oczyszczarka jest maszyną odpowiedzialną za oczyszczenie płyty metalowej przed tym, zanim ta zostanie poddana obróbce.

Oczyszczarka wirnikowa – rodzaje

Mimo szerokiego zastosowania, w zależności od rodzaju, oczyszczarki różnią się sposobem działania. Przez wzgląd na budowę i działanie wyróżnia się oczyszczarki wirnikowe stołowe i taśmowe. Pierwsze z nich wyposażone są w maksymalnie dwa wirniki rzutowe i służą do oczyszczania asortymentu w niewielkiej ilości. Wykorzystywane są również przy oczyszczaniu niezbyt dużych konstrukcji spawanych. Oczyszczarka wirnikowa taśmowa wyróżnia się perforowaną taśmą gumową, która tworzy nieckę w przestrzeni roboczej zawierającej czyszczone przedmioty. Oczyszczarki tego typu znajdują swoje zastosowanie przy obróbce przedmiotów małych lub średniej wielkości ( wśród tych można wymienić odkuwki, elementów poddanych uprzednio obróbce cieplnej oraz odlewy).

Oczyszczarka wirnikowa – działanie

Oczyszczanie poprzez użycie oczyszczarki wirnikowej polega na umieszczenie w komorze lub pod strumieniem śrutu metalowej powierzchni, od której, pod wpływem siły tarcia i oddziaływania śrutu, odpadają zabrudzenia (korozja, ślady po wcześniejszych obróbkach) i wyrównywana jest powierzchnia poddanego oczyszczaniu elementu. Oczyszczarki wirnikowe taśmowe posiadają dodatkową funkcję, którą jest zautomatyzowany rozładunek i załadunek komory oczyszczania, które reguluje się poprzez zmianę kierunku przesuwu taśmy. Oczyszczarki wirnikowe wykorzystywane są w celu: wyrównania i ujednolicenia (pozbycie się rdzy, resztek lakieru i innych powłok malarskich) powierzchni poddawanego obróbce materiału, a także po to, by przygotować go do działań takich jak malowanie, laminowanie lub metalizacja.

Oczyszczarka wirnikowa – konserwacja i części zamienne

Oczyszczarki wirnikowe to urządzenia, które poddawane są wpływom dużych sił, które są przez nie generowane. Właściwa konserwacja, serwisowanie nawet najdrobniejszych usterek oraz wymiana uszkodzonych elementów na części zamienne to najlepszy sposób, żeby utrzymać znajdujące się w Twoim zakładzie oczyszczarki wirnikowe. Specjalistami z zakresu renowacji i modernizacji linii odlewniczych a także rzetelnym serwisem maszyn i urządzeń przemysłowych jest firma Metaltech, z której ofertą zapoznasz się pod adresem: https://metaltech-serwis.pl/.

0
0
0