Motoryzacja Poradnik

Platforma parkingowa – na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem

Platforma parkingowa to nowoczesne urządzenie, które pełni funkcję swego rodzaju podnośnika dla samochodów bądź też innych pojazdów. Mechanizm jego działania jest bardzo prosty. Otóż wystarczy jeden z samochodów zaparkować na platformie dolnej, a następnie za pomocą specjalnej dźwigni unieść ją w górę. W ten sposób na dole powstaje wolne miejsce dla kolejnego pojazdu. Platformy parkingowe mogą się jednak różnić między sobą między innymi specyfiką parkowania, maksymalnym udźwigiem, wymiarami czy też liczbą wolnych miejsc do zaparkowania. W poniższym artykule przedstawiamy kilka najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Platforma parkingowa a maksymalny udźwig

Platforma parkingowa to nowoczesne urządzenie podnoszące. Wyróżnia się bardzo stabilną konstrukcją i łatwością obsługi. Maksymalny udźwig jest na tyle odpowiedni, aby unieść samochód w górę i zagwarantować bezpieczne parkowanie.

Na rynku możemy znaleźć modele platform parkingowych o maksymalnym udźwigu 2100 lub 2700 kilogramów. Inne modele platformy parkingowej pozwalają na jednym miejscu zaparkować pojazd o masie nawet 3000 kilogramów. Jeżeli zależy nam na urządzeniu do prywatnego garażu w domu i jesteśmy właścicielami niewielkiego wozu, to bez problemu możemy postawić na platformę o maksymalnym udźwigu do 2000 kilogramów.

Liczba miejsc parkingowych na platformie

Jeżeli chodzi o liczbę miejsc do zaparkowania, jaką zagwarantuje nam platforma, to tutaj również mamy wiele opcji do wyboru. Możemy postawić na popularne modele, które pozwolą nam na zaparkowanie dwóch samochodów. Jednego na górze, drugiego na dole. Istnieją jednak również bardziej zaawansowane konstrukcje. Dzięki takiej platformie możemy zyskać nawet cztery dodatkowe wolne miejsca. Warto jednak wcześniej dobrze zmierzyć wysokość sufitu, aby mieć pewność, że dane rozwiązanie sprawdzi się w konkretnym budynku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://parkingowe.autoro.pl/platformy-parkingowe-zalezne

Sposób parkowania na platformie parkingowej

Sposób parkowania to kolejny ważny parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem. Platforma parkingowa daje nam możliwość zależnego bądź też niezależnego parkowania pojazdów. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć problemów z opuszczaniem kolejnych miejsc parkingowych na platformie.

Inny system sprawdzi się w prywatnym garażu czy firmie, a inny chociażby w budynkach użyteczności publicznej bądź też dużych korporacjach.

0
0
0