Na budowie

Nawierzchnie sportowe boiskowe – czym sugerować się przy wyborze?

Zastanawiając się jakie nawierzchnie sportowe boiskowe powinniśmy wybrać należy rozważyć wiele aspektów. Boiska muszą spełniać określone normy i wymagania, do tego aby mogły być używane, więc wybór wydaje się jeszcze bardziej utrudniony.

Jak się okazuje dobrze dobrane nawierzchnie sportowe mają znaczący wpływ na wyniki sportowców. Wpływają one na komfort płynący z gry a także bezpieczeństwo. Nawierzchnie sportowe aby służyły jak najdłużej muszą być pielęgnowane. Często używa się nawierzchni, które są proste w montażu.

Jaką nawierzchnię sportową wybrać?

Wiele zależy od tego do czego przeznaczone będzie boisko. Najważniejsze, aby nawierzchnia sportowa była funkcjonalna i w pełni bezpieczna. Najlepiej sugerować się tym, czego najbardziej potrzebujemy. Na przykład jeżeli poszukujemy nawierzchni, która będzie zmniejszała ryzyko poważnych kontuzji, najlepszym wyborem będzie taka, która będzie miękka i amortyzuje upadki. Natomiast jeśli zależy nam na częstym korzystaniu z boiska, nawet po intensywnym deszczu doskonałym wyborem będzie taka z doskonałą przepuszczalnością wody, jak na przykład te wykonane z poliuretanu i polipropylenu. Najlepiej wybrać taką, która zaoferuje nam świetną jakość. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwalają na uprawianie sportu w dobrych warunkach.

Jakie są rodzaje nawierzchni sportowych?

Nawierzchnie sportowe z granulatu SBR dzięki swojej miękkości i elastyczności zapobiegają wielu urazom dzięki właściwościom antypoślizgowym. Dodatkowo bardzo dobrze radzą sobie z tłumieniem dźwięków. Poliuretanowe nawierzchnie sportowe są jednymi z najczęściej wybieranych. Stosowane są na przykład w kortach tenisowych, bieżniach czy różnych boiskach. Jest to mieszanka żywic poliuretanowych z granulatami gumowymi. Są one niezwykle funkcjonalne, wytrzymałe i estetyczne. Sprawdzają się do uprawiania wielu różnych dyscyplin sportowych. Znajdują zastosowanie zarówno przy budowie placów zabaw jak i w miejscach przeznaczonych do profesjonalnego uprawiania sportu.  Dodatkowo są niezwykle sprężyste i elastyczne i nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. Dzięki wysokiej przepuszczalności wody, deszcz nie zaleje nam boiska. Przykładowe rodzaje nawierzchni sportowych oraz realizacje z ich udziałem znajdziesz na stronie Courty.pl.

0
0
0