Bezpieczeństwo budynku Biznes Motoryzacja

Platforma parkingowa zależna – czym jest i jakie ma zalety?

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego, nie tylko w zatłoczonym centrum wielkiego miasta, ale także na wielu parkingach podziemnych, niejednokrotnie jest zadaniem wyjątkowo trudnym. Czasami można odnieść wrażenie, że samochodów osobowych każdego dnia przybywa w zastraszającym tempie, a nowych miejsc parkingowych już niekoniecznie.

W tej sytuacji z pomocą przychodzą platformy parkingowe zależne. Czym są i jakie mają zalety? Gdzie warto zdecydować się na platformy parkingowe zależne?

Platformy parkingowe zależne – charakterystyka

Na współczesnym rynku nieruchomości największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania. Deweloperzy starają się oczywiście spełnić to zapotrzebowanie, jednak w tym miejscu pojawia się pewien problem. Każde nowe mieszkanie, to z reguły zapotrzebowanie na nowe miejsce na parkingu. Właśnie w takich przypadkach niezawodne okazują się platformy parkingowe zależne.

Obecnie platformy parkingowe zależne są bardzo chętnie stosowane przez deweloperów na parkingach podziemnych. Działanie tych platform jest niezwykle proste. Kiedy jeden samochód wjedzie na platformę, ta unosi się do góry. Dzięki temu na powstałe wolne miejsce może wjechać kolejny pojazd. Takie rozwiązanie skutecznie pozwala zwiększyć liczbę miejsc parkingowych.

Platformy parkingowe zależne są chętnie wykorzystywane przez deweloperów w sytuacjach, gdy ze względu na ograniczony metraż parkingu, nie są oni w stanie zapewnić minimalnej liczby miejsc do zaparkowania. W taki sposób skutecznie można zwiększyć ilość miejsc parkingowych bez np. konieczności budowania drugiego poziomu parkingu.

Zalety platform parkingowych zależnych

Niewątpliwie największą zaletą każdej platformy garażowej jest fakt, że pozwala ona na skuteczne zwiększenie miejsc na parkingu. Platformy parkingowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni parkingu. Jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Zakup platform parkingowych zależnych jest zdecydowanie tańszy niż chociażby budowanie drugiego poziomu garażu.

Zaletą platform parkingowych zależnych – oprócz względów ekonomicznych – jest także to, że nie wymagają specjalnie wysokiej hali garażowej.

Każdy, kto jest zainteresowany niezawodnymi platformami parkingowymi, powinien zapoznać się z ofertą firmy Autoro: https://parkingowe.autoro.pl/platformy-parkingowe-zalezne

0
0
0