Urządzenia

Oczyszczarka ciśnieniowa

Oczyszczarka to urządzenie uniwersalne, które wykorzystywane jest na wielu płaszczyznach. Można powiedzieć, że posiada ogrom aspektów zastosowania, zarówno, jeśli chodzi o branżę jak i o rodzaj pracy, którą ma wykonywać. Oczyszczarka jest wręcz w wielu miejscach niezastąpiona.

Czym jest oczyszczarka?

Jak sama nazwa wskazuje oczyszczarką generalnie czyścimy wszelakiego rodzaju miejsca czy też rzeczy. Między innymi są to konstrukcje stalowe, kamień, szkło czy wyroby hutnicze.

Na rynku znajduje się kilka rodzajów oczyszczarek, które są odpowiednio dostosowane do różnego rodzaju prac. Są to między innymi:

  • oczyszczarki inżektorowe, które posiadają pistolet z dwoma wężami, który zasysa ścierniwo przez podciśnienie, które się wytwarza;
  • oczyszczarki turbinowe (wirnikowe) – w tym rodzaju z kolei ścierniwo jest wprawiane w ruch za pomocą łopatek wirującej turbiny;
  • oczyszczarki pneumatyczne (ciśnieniowe) – zostaną opisane poniżej.
  • oczyszczarka

Oczyszczarka ciśnieniowa – sposób działania

W tym typie oczyszczarek powstaje strumień czyściwa, który składa się z materiału ściernego, a także sprężonego powietrza, którego energia wprawia czyściwo w ruch.

Innymi słowy te oczyszczarki narzucają ścierniwo w strumieniu sprężonego powietrza.

Jakie są zalety korzystania z tego rodzaju oczyszczarek?

  1. Mamy możliwość stosowania ruchomego strumienia czyściwa, dzięki czemu nadają się do czyszczenia bardzo trudno dostępnych miejsc i zakamarków.
  2. Użycie tego typu oczyszczarki nie powoduje niepotrzebnego uszkodzenia powierzchni piaskowanej.
  3. Są to urządzenia do wykonywania prac na sucho, ale jeśli wyposażymy je w odpowiednią głowicę – mogą pracować na mokro.
  4. Mają różne pojemności, między innymi 40, 100, 200 oraz 500 litrów.

Jakie zastosowania mają oczyszczarki ciśnieniowe?

Jak już zostało wspomniane – oczyszczarka może wykonywać prace na sucho, jak i na mokro, dlatego przyjrzyjmy się teraz zastosowaniom tego urządzenia:

  • czyszczenie konstrukcji stalowych z różnego typu zanieczyszczeń jak na przykład stare powłoki lakiernicze czy zgorzelina;
  • sprawdzi się także podczas prac antykorozyjnych;
  • można wykorzystywać to urządzenie do renowacji zabytków, to znaczy do oczyszczania powierzchni jakichś zabytków obiektów;
  • podczas prac związanych z renowacją mebli;
  • a także przy usuwaniu graffiti.

Jak widać oczyszczarka ciśnieniowa posiada bardzo dużo zróżnicowanych zastosowań. Co najważniejsze – nadaje się do prac na mokro oraz na sucho. A przede wszystkim jej zaletą jest prostota w konstrukcji i wysoka wydajność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
0
0