Do czego służą podnośniki koszowe?

Współcześni producenci urządzeń oferują bardzo szeroki wachlarz nowoczesnych i niezwykle pomocnych maszyn. Dobrym przykładem jednego z nich są chociażby podnośniki koszowe, które umieszcza się w grupie urządzeń dźwignicowych. Taki podnośnik składa się z dwóch elementów, czyli mobilnego hydraulicznego ramienia i kosza.

Zastosowanie podnośników koszowych     

Podnośniki koszowe cieszą się dziś niemałym zainteresowaniem, gdyż spokojnie można je wykorzystywać do prac na dużych wysokościach bez niepotrzebnego narażania pracowników na utratę zdrowia lub nawet życia. Takiego typu urządzenia powszechnie stosuje się podczas różnych prac budowlanych, takich jak renowacja czy malowanie elewacji, ale także i do zamieszczania reklam na billboardach, montażu oświetlenia, odśnieżania dachów. mycia okien w wysokich budynkach czy też w sadownictwie lub parkach miejskich do obcinania i pielęgnacji gałęzi drzew. Podnośniki koszowe są także stosowane przez straż pożarną.  

Jak wybrać podnośnik koszowy?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów podnośników koszowych, które są przystosowane do konkretnych prac w konkretnych warunkach. Wyróżnia się podnośniki nożycowe (nadające się do problematycznych, nierównych warunków), teleskopowe (nazywane inaczej przegubowymi – przeznaczone do niewielkich wnętrz), specjalistyczne (na przykład takie, jakie stosuje się w Straży Pożarnej), samojezdne oraz umieszczone na przystosowanych do nim samochodach. Poza rodzajem podnośnika, należy skupić się również na tym, jaka będzie wymagana wysokość i wysięg sprzętu oraz wielkość kosza i nośność. Nie bez znaczenia jest także producent sprzętu. Warto przed zakupem zapoznać się z opiniami osób, które ów sprzęt kupiły już i wykorzystały do jakiś prac. Ale warto zapoznać się także z alternatywną, jaką jest wynajem podnośników, który cieszy się dziś bardzo dużą popularnością. Wynajem jest dużo bardziej opłacalny, jeśli podnośnik jest potrzebny tylko na jakiś czas albo do pracy, które wykonuje się jedynie sezonowo. Wynajem bardzo dobrych jakości podnośników koszowych oferuje firma Lifto z Warszawy – po więcej informacji zapraszamy tutaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *