bezpieczny dom
Urządzenia

Jak zadbać o bezpieczeństwo w domu

Bezpieczny dom to azyl dla całej rodziny. Pożar, zalanie, zatrucie czadem czy gazem, włamanie to jedne z najczęściej czyhających zagrożeń. Co zrobić by skutecznie się przed nimi ustrzec? Sprawdź poniżej jak zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w domu.

Zadbaj o czyste powietrze

Ze względu na ryzyko zatrucia czadem czy innym gazem należy zadbać o prawidłową wentylację. Powinniśmy na bieżąco wentylować pomieszczenia mieszkalne otwierając okna co jakiś czas. Dobra wentylacja to nie tylko świeże powietrze ale zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Oprócz codziennej profilaktyki należy kilka razy w roku zlecić kominiarzom sprawdzenie jakości wentylacji mieszkania. Wiele osób chcąc poprawić jakość wentylacji w domu decyduje się na instalację wentylacji mechanicznej, rozwiązanie to sprawdza się szczególnie tam gdzie wentylacja grawitacyjna jest zaburzona. Wybór wentylatora powinien być w każdym przypadku poprzedzony wnikliwą analizą. Musimy sprawdzić jaki wentylator powinien być zainstalowany z jakim silnikiem i z jaką wydajnością. Dla ułatwienia warto zapoznać się z ofertą dystrybutora wentylatorów ebm papst na stronie www.wentylatory-online.pl sprzedający przy każdym produkcie publikuje opis i specyfikacje wentylatorów ebm papst.

Prawidłowa ochrona ppoż

Ten temat powinien zainteresować szczególnie właścicieli domów. W każdym domu mieszkalnym znajduje się pomieszczenie gospodarcze czy kotłownia w której składowane są opał czy inne materiały łatwopalne. Stwarza to spore zagrożenie dla mieszkańców, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w dobre drzwi ogniowe. Takie, które będą charakteryzować się ognioodpornością i dymnoszczelnością. Drzwi ogniowe będą więc stanowiły swoistą barierę w sytuacji ewentualnego wybuchu pożaru. Oprócz inwestycji w drzwi ppoż powinniśmy się stosować również do zasad przechowywania materiałów łatwopalnych. Wdrażając ochronę ppoż w domu możemy zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w swoim domu.

bezpieczenstwo w domuSprawne instalacje

W starych domostwach głównie tych z lat 80 można spotkać jeszcze stare instalacje elektryczne. Jeśli nie jest możliwa ich wymiana, powinny być na bieżąco kontrolowane. Niesprawna i stara instalacja jest często przyczyną pożarów.

Zdarza się i tak, że przyczyną pożarów jest zastosowanie niewłaściwych bezpieczników w instalacji elektrycznej, wymienianych często na własną rękę. Zwarcie instalacji elektrycznej jest najczęstszą przyczyną pożarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
0
0