Ubranie BHP drogowców

Praca na drogach podczas cyklicznych remontów wykonywana jest przez pracowników zarządów dróg lub podwykonawców, którzy zajmują się budową lub kompleksowym remontem dróg. Prace remontowe odbywają się w warunkach szczególnych, najczęściej podczas sezonu letniego, oraz później na jesień. Wiąże się to z odpowiednim zabezpieczeniem pracowników nie tylko pod względem ich widoczności na drodze, ale również chroni ich przed warunkami atmosferycznymi.

Drogowcy i ich ubrania robocze

buty do robotySpecyficzny strój jaki ubierają do swoich prac drogowcy składa się przede wszystkim z odzieży mającej na celu oddzielenie ich od warunków termalnych w jakich pracują. Praca drogowców odbywa się zwykle w bardzo wysokiej temperaturze, podczas wylewania masy bitumicznej. Ubrania robocze pracowników remontów drogowych musi chronić ich przed oparzeniem i odpryskami masy bitumicznej. Dlatego też spodnie robocze drogowców zszyte są z grubego, filcowego materiału, który skutecznie zatrzyma na sobie rozgrzaną masę.

Trunde warunki a BHP

Pracownicy drogowi muszą jednocześnie zachować odpowiednie bezpieczeństwo podczas wykonywania swoich obowiązków. pracownik na budowiePamiętajmy o tym, że ich praca jest niebezpieczna z punktu widzenia przepisów BHP w sposób podwójny – z jednej strony muszą wykonywać swoje obowiązki w sposób dokładny, pracując w dużym nasłonecznieniu i temperaturze, która dodatkowo emitowana jest przez materiał bitumiczny z którym pracują kładąc go na drogi.

Odzież specjalistyczna dla drogowców

Drogowcy noszą poza stosunkowo grubymi i trudnymi do przemoknięcia gorącej smole i masie bitumicznej spodni również wierzchnie koszule i t-shirty. Widok pracownika budowlanego który nie ma założonej koszuli czy t-shitrt powinien wzbudzić w kierowniku budowy sygnał alarmowy – osoba taka narażona jest na szkodliwe działanie odprysków podczas wylewania masy bitumiczej. Dodatkowo jeżeli pracuje przy docinaniu kostki brukowej czy w okolicy ciężkiego sprzętu – ubijarki, konieczne jest założenie butów roboczych z odpowiednim certyfikatem odporności na zgniecenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *