Montowanie taśmy Tesa

Mocne taśmy dwustronne Tesa zapewniają niezawodny oraz uniwersalny montaż ciężkich przedmiotów. Nie trzeba męczyć się z wiertarką. Taśma dwustronna Tesa to nowoczesne rozwiązanie mocujące na miarę XXI wieku. Taśmy Tesa nie tylko ułatwiają wykonywane przez nas wszelkie prace remontowe, ale także zapewniają one nieporównywalnie lepszy efekt związany z mocowaniem przedmiotów na ścianie.

Przyklejanie taśmy Tesa

Mocna taśma dwustronna Tesa wymaga dociśnięcia, więc im lepiej taśma będzie dociśnięta podczas naklejania, tym lepsze powstanie łączenie pomiędzy taśmą dwustronną, a daną nawierzchnią na której chcemy powiesić dany przedmiot. W celu uzyskania pełnej siły łączenia, to zalecane jest zastosowanie maksymalnie możliwego nacisku na całej długości taśmy przez minimum pięć sekund.

taśma dwustronna tesa

Instrukcja montowania taśmy dwustronnej Tesa

Oczyszczenie łączonych powierzchni

Bardzo istotnym elementem jest prawidłowe oczyszczenie powierzchni, które są łączone przez taśmę dwustronną. Należy usunąć kurz, brud i tłuszcz z obu łączonych powierzchni. Do czyszczenia należy użyć ściereczki zwilżonej alkoholem lub nie mającym silikonu płynem do czyszczenia szyb. W przypadku szorstkich powierzchni zalecane jest użycie szczotki.

Określenie bardziej szorstkiej powierzchni

Aby zapewnić idealne mocowanie taśmy montażowej Tesa, to najlepiej należy ją przykleić do bardziej szorstkiej powierzchni. Następnie trzeba ocenić, która z powierzchni jest bardziej szorstka – podłoże czy mocowany przedmiot.

Przyklejenie taśmy montażowej

Z uwagi na siły trakcyjne i ścinające, to górny obszar mocowania w taśmie dwustronnej stanowi jej najsłabszy punkt. Dlatego paski mocnej taśmy dwustronnej Tesa należy nakładać zawsze w kierunku pionowym na całej długości powierzchni lub przedmiotu. W górnej części należy zapewnić dodatkowe wzmocnienie przyklejając krótsze paski taśmy pomiędzy dłuższymi. Należy mocno docisnąć paski do powierzchni przez około 5 sek. na całej długości.

Usunięcie folii zabezpieczającej

Należy usunąć folię zabezpieczającą nie dotykając palcami klejącej strony taśmy. W przeciwnym razie taśma dwustronna może zostać uszkodzona.

Zamocowanie przedmiotu

Pod koniec trzeba przymocować przedmiot do powierzchni i mocno przycisnąć przez 5 sek. na całej długości łączonych powierzchni.