Jak dbać o samochód?

Mężczyźni uwielbiają motoryzację. Szybkie samochody lub starodawne auta to coś, co kręci niemal każdego faceta. Dlatego to właśnie oni przeważnie podejmują wszelkie decyzje dotyczące wymiany części w aucie, wybierają się do warsztatu, serwisują auto czy po prostu o nie dbają. Z reguły kobiety po prostu wsiadają w samochód i jadą nie zastanawiając się nawet nad jego estetyką. To właśnie płeć męska bardziej również dba o wnętrze samochodu, ale również o jego wygląd zewnętrzny.

Regularne mycie

Oczywistością jest, że regularne mycie auta wpływa na jego wygląd. Jednak nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o samo umycie karoserii, ale również o jej wypolerowanie czy woskowanie. Każdy mężczyzna będzie zadowolony, kiedy to właśnie on sam doprowadzi samochód do nowego, pięknego wyglądu.

Wnętrze auta

kia mysłowiceWnętrze samochodu to niestety więcej elementów do wyczyszczenia. Przede wszystkim należy wybierać odpowiednie detergenty i płyny, które przeznaczone są do konkretnego elementu auta. Innym płynem wycierać będziemy skórę na fotelach auta, a z kolei innym – podsufitkę czy kokpit auta. Przede wszystkim przed rozpoczęciem sprzątania wnętrza samochodu należy wyjąć wszelkie dywaniki, które należy wytrzepać lub odkurzyć, a następnie wziąć się za odkurzanie całej reszty samochodu. Odkurzyć należy fotele oraz podłogę auta.

Jeśli fotele są wyjątkowo brudne należy je wyprać. Jednak zdecydowanie polecamy oddanie do profesjonalisty, który odpowiednio się tym zajmie, gdyż niedoświadczona osoba może spowodować, że na fotelach pojawi się wiele plam i zacieków.

Właściciel salonu Kia Mysłowice zdradził nam swą tajemnicę – Dbamy o nasze salonowe samochody codziennie. Wycieramy tapicerkę, przecieramy suchą, miękką ściereczką karoserię auta. Samochód przecież musi się prezentować świetnie by klient zdecydował się na jego zakup. Stosujemy także oczywiście pewnego rodzaju środki, jednak nie mogę zdradzić ich nazwy – mówi pan Dudek, właściciel Kia Mysłowice [http://www.srodula.kia.pl/]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *