Uszczelki – rodzaje i miejsca zastosowań

Uszczelki to małe elementy, które wykorzystywane są w miejscach łączenia większych elementów. Mają szerokie zastosowanie w instalacjach gazowych, wodno – kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania. Bardzo często są też wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym.

Uszczelki gumowe

Są bardzo popularne. Jest to spowodowane tym, że są bardzo elastyczne. Dopasowują się do różnych kształtów. Guma jest więc materiałem, z którego uszczelki są produkowane najczęściej. Szerokie zastosowanie znajdują w instalacjach wodno – kanalizacyjnych czy gazowych

Uszczelki kryngielitowe

Do ich produkcji stosuje się płyty kryngielitowe. Są również popularne i mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w miejscach, gdzie znajdują się wodomierze. Innym miejscem, gdzie możemy spotkać się z zastosowaniem uszczelek kryngielitowych są grzejniki. Elementy te wykazują się dużą odpornością na wysokie temperatury. Mają jednak o wiele więcej zastosowań. Dokładniejsze, obszerne informacje na ten temat można znaleźć na stronie http://www.admet.com.pl/

Uszczelki fibrowe

Kolejnym rodzajem uszczelek są uszczelki fibrowe. Charakteryzują się tym, że zwiększają swoją objętość w momencie kontaktu z wodą. Są też bardzo odporne na ścieranie. Znajdują szerokie zastosowanie w wodomierzach, grzejnikach i innych miejscach.

Montaż uszczelek

Aby instalacje, w których montowane są uszczelki działały sprawnie i długo nam służyły, bardzo ważny jest ich prawidłowy montaż. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby zrobić to dokładnie. Jeśli sami nie dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami i wiedzą, zatrudnijmy fachową, wyspecjalizowaną w tym zakresie firmę.