Najpopularniejsze maszyny dźwigowe

W projektach budowlanych stosowane są różne rodzaje dźwigów. Żuraw to maszyna zdolna do podnoszenia, opuszczania i przemieszczania ciężkich materiałów, podnośniki idealnie sprawdzają się jako maszyna do prac wysokościowych.

Dźwigi są cennym atutem dla branży budowlanej i przemysłowej, ponieważ ułatwiają budowę każdego typu, są one pomocne przy budowie zwłaszcza wysokich budynków. Maszyny dźwigowe przydatne są także przy pracach związanych z załadunkiem i rozładunkiem. 

Jak powszechnie wiadomo dźwigi to maszyny specjalistyczne bardzo często obsługiwane tylko i wyłącznie przez osoby do tego powołane. Nic więc dziwnego, że większość firm woli zdecydować się na opcję wynajmu dźwigów niżeli zakupu.

Specjalistyczne dźwigi

Na placu budowlanym nierzadko wykonuje się wymagające i trudne do wykonania ludzką siła stąd też duże zainteresowanie maszynami dźwigowymi. Na listę maszyn najczęściej wynajmowanych wpisuje się:

Żuraw montowany do pojazdu

Żurawie są wymagane tylko podczas budowy jako tymczasowe konstrukcje. Tak więc są one montowane do pojazdów w celu ułatwienia ruchu. Przeważnie żurawie są montowane na ciężarówkach z wyjątkiem ciężkich dźwigów. 

Te pojazdy kołowe mogą poruszać się szybciej niż pojazdy ciężarowe, ale nie są dostępne dla nierównych obszarów. 

Żuraw wieżowy

Żurawie wieżowe są szeroko stosowane do budowy wysokich budynków, ponieważ mogą pracować zarówno do wysokości 260 metrów. Mają one udźwig około 20 ton i są przymocowane do podłoża w trakcie przeprowadzania prac.

Podnośnik koszowy

Równie popularną maszyną na placu budowy są podnośniki koszowe. To nic innego jak pojazdy z wysięgnikiem koszowym. W nim mogą przebywać pracownicy wykonujący prace na wysokości. Ten typ dźwigu wykorzystywany jest nie tylko w budownictwie ale także w miejscach gdzie konieczny jest montaż jakiegoś elementu czy konieczne jest wykonanie prac montażowych  

Usługi dźwigowe – typowa oferta 

Większość firm, które oferują usługi dźwigowe czy to na Śląsku czy w innym regionie, ma przygotowaną indywidualną ofertę. Natomiast to co jest spójne dla wszystkich usług dźwigowych to możliwość wynajęcia maszyny na kilka godzin bądź na dłuższy okres (np miesiąc). Usługi dźwigowe cieszą się dużym zainteresowaniem na śląsku. Tutaj nie brakuje takich firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Korzystają z opcji wynajmu dźwigów możemy liczyć na fachową pomoc nie musimy znać się na modelach żurawi czy zwyżek, tutaj zazwyczaj firma wynajmująca sprzęt jest w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie. Przykładowa ofertę można sprawdzić wyszukując chociażby Usługi dźwigowe na Śląsku.