Kupujemy piłę

O tym, że piła przydaje się podczas wielu prac, zarówno budowlanych, jak i ogrodowych czy leśnych, nikogo nie trzeba przekonywać. Kiedy jednak stajemy przed zakupem tego urządzenia, często nie bardzo wiemy, co wybrać, mamy bowiem bardzo duży wybór, m. in. różnego rodzaju pilarki czy piły spalinowe Stihl. Lubelskie, jak każde inne województwo daje nam wiele możliwości zakupu, ale co z tego, kiedy na początku często nie wiemy do końca, jakie urządzenie będzie odpowiednie do naszych potrzeb? By ułatwić nieco zadanie, przedstawiamy podstawowe informacje o piłach, które warto znać.piła

Piły – budowa i rodzaje

Tym, co najbardziej różni rozmaite piły, jest ich budowa. Po pierwsze, wyjaśnimy różnicę pomiędzy piłami i pilarkami. Piła to narzędzie samodzielne. Pilarka zaś jest urządzeniem, w którym piła jest elementem roboczym.

Różnicować piły można ze względu na ich napęd. Wyróżniamy więc piły o napędzie:

  • ręcznym
  • spalinowym
  • elektrycznym.

Różne mogą być też zęby pił – ich kształt jest zależny od tego, do czego mają służyć: dobieramy je pod kątem tego, jaki będzie kierunek cięcia i jakiej precyzji oczekujemy, a także tego, jaki materiał będziemy za pomocą piły obrabiać. Miejscowe hartowanie zębów lub pokrycie ich nakładkami z materiałów takich jak węglik spiekany, znacząco wydłuża ich żywotność, a tym samym dłużej nam służą piły spalinowe Stihl. Lubelskie to województwo, w którym w sklepach mamy szeroki wybór pił, zarówno wzmacnianych w ten sposób, jak i nie, a dodatkowo zawsze możemy skorzystać z opcji zakupów online – w sieci na pewno znajdziemy dokładnie to, czego poszukujemy.

piły spalinowe stihl lubelskie

Charakterystyka pił spalinowych

Piły spalinowe są jednymi z najczęściej wybieranych przez wiele osób, zarówno tych, które wykonują nimi prace na użytek prywatny, jak i tych, które korzystają z nich zawodowo. Czym charakteryzuje się ten rodzaj pił? Są one zasilane benzyną i świetnie sprawdzają się w cięciu drewna o dużej średnicy, a także wszelkich innych materiałów sprawiających trudności. Duża moc i wysoka trwałość to ich główne zalety, zaś za wadę można uznać dość głośną pracę oraz emisję spalin. Są też dosyć ciężkie oraz wymagają rozważnego używania, z uwagi na konieczność stosowania odpowiedniej mieszanki paliwa i oleju, by nie uszkodzić silnika. Z uwagi na swoje możliwości, to głównie trudniejsze prace są tymi, w których zastosowanie znajdują piły spalinowe Stihl. Lubelskie to województwo, gdzie korzystają z nich przede wszystkim profesjonaliści.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *