Czym się różnią nadstawki paletowe od tradycyjnych europalet?

Palety to podstawowy element logistyczny dla każdego magazynu, obiektu przemysłowego czy handlowego. Różne definicje mogą nam potwierdzić, że paleta to nic innego jak sztywne podłoże (najczęściej wykonane z drewna), które jest dedykowane dla składowania towarów zarówno w procesie magazynowania jak i transportu. Według CEN (Europejski Komitet Normalizacyjny) prawidłowe wymiary palety powinny wynosić – 1200 x 800 mm. Jest to tak zwana “europaleta”, która jest najsilniej rozpowszechniona na terenie Unii Europejskiej i wszelkie wymiary są pod nią z góry ustalane. Transport palet odbywa się za pomocą tak zwanych paleciaków, bądź wózków widłowych. Tak w skrócie można opisać palety. Czym z kolei są nadstawki paletowe i jakie są różnice?

Obudowane palety – czyli nadstawki paletowe

Podstawową różnicą między dwoma obiektami jest obudowanie z jakim możemy się spotkać w przypadku nadstawki paletowej. Podobnie jak palety, również wykonane są z drewna. Szczelne obudowy wykonane z metalu i stali mają za zadanie zabezpieczyć towar przed różnego rodzaju uszkodzeniami i zniszczeniami jakie mogą się przytrafić w trakcie transportu. Nadstawki paletowe to także dodatkowo możliwość kombinacji względem wielkości obudowy, wyboru klapy. Tego typu palety to idealna forma zabezpieczenia dla towaru, dlatego też coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na tego typu rozwiązania. Jest to nie tylko ekonomiczne, ale także praktyczne.

nadstawki paletowe
Nadstawki paletowe

Co wybrać?

Palety i nadstawki paletowe to z pewnością przykłady obowiązkowego wyposażenia dla magazynów i innych obiektów o charakterze przemysłowym. Wybór nie jest oczywisty i należy go doprecyzować względem swoich aktualnych potrzeb jak i rozmiarów naszego towaru. Najlepiej jest sprawdzić wszelkie wymiary, a następnie dopasować odpowiednie palety czy nadstawki do danego miejsca.

Nadstawki paletowe na zamówienie

Producent wyposażenia do magazynów zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców. Pojemniki stalowe, metalowe, siatkowe czy nadstawki paletowe są dostępne w sprzedaży u producenta Stalbox ze Słuszkowa. Wszelkie produkty można znaleźć pod tym adresem.