Czy warto inwestować w używane wózki widłowe?

Wiele firm związanych z budownictwem, przemysłem oraz transportem zajmuje się przewożeniem elementów wyposażenia, oraz towarów pomiędzy kolejnymi lokacjami. Wszystko to odbywa się przy pomocy ciężarówek, ale w jakiś sposób trzeba je załadować, prawda?

Problemy młodych firm

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, często mają problemy z odpowiednim zainwestowaniem pieniędzy. Wszak potrzeba tak dużo różnego rodzaju sprzętu, że wybranie tylko kilku graniczy z cudem. Z tego właśnie powodu warto zastanowić się nad zakupem używanego sprzętu. A w momencie, w którym sytuacja finansowa się polepszy, będzie można pomyśleć o wymianie urządzeń na nowe. W większości przypadków w ciągu kilku kolejnych lat nie zaistnieje taka potrzeba, ponieważ sprzęt używany nie równa się uszkodzonemu, prawda?

wózki widłowe używane

Jakie urządzenia warto kupić?

Używane wózki widłowe to bardzo dobry pomysł na początek, ponieważ ten typ maszyn dość rzadko ulega awariom, a więc istnieje niewielkie ryzyko, że kupiony przez nas model w najbliższej przyszłości ulegnie uszkodzeniu. Warto przy tym dodać, że różnica w cenie pomiędzy fabrycznie nowym wózkiem a tym z rynku wtórnego jest kolosalna, dlatego to dobra inwestycja.

Kolejną grupą sprzętów, które warto wzbogacić o używane modele, są samochody. Mowa tutaj zarówno o tych transportowych, jak i wykorzystywanych przez pracowników. Nawiązanie tego typu relacji z dilerem może przynieść firmie wiele korzyści, a w tym spowodować, że za kilka lat możliwy będzie zakup nowych modeli w niższej cenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózki widłowe?

Wróćmy jednak do tematu, którym były wózki widłowe używane. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na wszystko. Dosłownie, ponieważ używany sprzęt zawsze może zawierać w sobie wady, na które na początku nie zwrócilibyśmy uwagi. Po pierwsze silnik oraz przewody zasilające go w paliwo. Jeśli będą zużyte, może okazać się, że konieczna będzie niechybna wymiana, która poskutkuje kolejnymi wydatkami.

Warto też zwrócić uwagę na wygląd opon. Jeśli nie będą nosiły po sobie śladów użytkowania, może to oznaczać, że ktoś zdecydował się na ich wymianę, ponieważ były naprawdę bardzo zużyte. Warto przy tym zaznaczyć, że używane wózki widłowe rzadko kiedy wymagają wymiany ogumienia. Może to świadczyć na przykład o tym, że były w nieodpowiedni sposób użytkowane.

Ostatnim elementem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę, wybierając wózki widłowe używane, jest ich ogólna prezentacja. Ich karoseria nie powinna być mocno zniszczona, porysowana albo ukazująca wgniecenia, ponieważ wskazywałoby to ponownie na złe użytkowanie.

Reasumując, używane wózki widłowe to ciekawy sposób na to, aby przyoszczędzić na sprzęcie, ponieważ teoretycznie mało wiele elementów może się w nich popsuć. Trzeba jednak przed zakupem każdy egzemplarz odpowiednio obejrzeć! Wózki widłowe używane, mimo że tańsze, wciąż jednak trochę kosztują.