Maski przeciwpyłowe

Maski bądź półmaski przeciwpyłowe mają za zadanie chronić drogi oddechowe. Mogą być stosowane na budowie bądź w zakładzie przemysłowym, ale także i na co dzień w wielkich miastach jako maski antysmogowe chroniące przed zanieczyszczeniami, jakie znajdują się w powietrzu oraz spalin. Wysokiej jakości maski są w stanie zatrzymać większe cząsteczki pyłów zawieszonych w powietrzu, jak również i te mniejsze, które są szczególnie groźna dla człowieka, gdyż przedostają się do płuc. Wysokiej jakości maski przeciwpyłowe można zakupić w dobrych sklepach (https://dabo.pl/170-ochrona-drog-oddechowych)

Dla kogo?

Takie maski poprawiają komfort pracy, ale też i życia codziennego. Pyły i smog bardzo negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Wywołują stany zapalne, podrażniają krtań, spojówki i wywołują zmęczenie. Długoletni kontakt ze smogiem może wywołać nawet raka płuc, zatok, jamy ustnej oraz nerek. Warto więc na okres grzewczy zaopatrzyć się w maskę z odpowiednim filtrem. Smok szczególnie źle wpływa na dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży. Zaleca się je stosować także biegaczom i rowerzystom. Maski przeciwpyłowe są także niezbędnym elementem stroju wszystkich zawodów, które mają kontakt z różnymi pyłami. 

Charakteryzacja

Maska przeciwpyłowa powinna przede wszystkim posiadać dobry filtr, który będzie w stanie zatrzymać większość zanieczyszczeń, pyłów i spalin. Maska powinna dobrze przylegać do twarzy i zasłaniać usta i nos. Zwykle są wykonane z włókna syntetycznego, które sprawnie blokuje zanieczyszczenia. Dodatkowo może być wyposażona w warstwę z węglem aktywnym, co skutecznie hamuje takie związki jak dwutlenek siarki czy dwutlenek azotu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *