Praca mechanika w trudnych warunkach

Aby praca mechanika była optymalna, musi mieć zapewnione dobre warunki pracy. Poprzez dobre warunki pracy rozumie się oczywiście przede wszystkim odpowiednie przygotowanie miejsca pracy pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Składa się na nie mnóstwo czynników, których nie trzeba przedstawiać. Co jeśli mechanik będzie potrzebny w miejscu, w którym optymalnych warunków nie da się zapewnić? Przykładem może być praca mechanika samochodowego pracującego przy serwisie samochodu podczas rajdów.

Praca mechanika w parku serwisowym

Park serwisowy jest etapem rajdów. Ma miejsce po zakończeniu każdej pętli rajdu. Parkiem serwisowym w rajdach możemy nazwać polowym stanowiskiem serwisowym dla samochodu rajdowego, w którym dokonuje się bieżących napraw uszkodzonych podzespołów samochodu, lub dokonuje korekty w ustawieniu samochodu, np. wysokość i twardość zawieszenia, wymiana opon i wiele innych czynności serwisowych. Niestety dla mechaników rajdy samochodowe nie odbywają się wyłącznie podczas ładnej pogody. Te organizowane są w różnych warunkach pogodowych, podczas ulewnego deszczu, zimą kiedy panują mrozy i wszędzie znajduje się dużo śniegu, w błocie itp. Dlatego praca serwisanta jest niekomfortowa, a warunki dalekie od optymalnych, jakie zapewnia stacjonarny serwis samochodowy w budynku.

Praca w parku serwisowym

Na takie właśnie warunki powstały specjalne kombinezony dla mechaników motorsportu, aby sprawić im jak najlepszy komfort pracy. W przypadku pracy w parku serwisowym podczas niskich temperatur, warto sięgnąć po kombinezon ocieplany. W przypadku opadów deszczu, lub śniegu dobrym wyborem będzie przeciwdeszczowy kombinezon roboczy. A takie produkuje między innymi firma Turn One, która specjalizuje się w produkcji odzieży jak i innych akcesoriów dedykowanych rajdom samochodowych. Kombinezon przeciwdeszczowy Turn One nie musi być używany tylko przez serwisantów motoryzacyjnych. Będzie pewnie chronił przed wodą każdego mechanika, pracującego na zewnątrz lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Kombinezon ten zakłada się na tradycyjny kombinezon, który jednak na deszczu mógłby całkowicie zmoknąć.