Ochrona podczas prac leśnych

Praca jako drwal nie należy do prac najlżejszych. Często jest to praca stosunkowo niebezpieczna, dlatego też pracownicy muszą chronić swoje ciało. Jakiego typu elementy dobrze sprawdzą się do ochrony podczas prac leśnych? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu.

tree-surgeon-1766132_960_720Ochrona oczu

Przede wszystkim podczas cięcia drewna np. piłą tarczową widiową przydadzą się okulary ochronne. Ten element pozwoli zapobiec dostaniu się opiłków drewna do gałki ocznej. Pamiętajmy, że brak ochrony oczu może skończyć się nawet tragicznie.

Ochrona rąk

Większość prac leśnych wykonujemy za pomocą rąk. Są one narażone na przecięcia, wbicie się drzazg czy innych niebezpiecznych elementów. Rękawice przeznaczone do prac leśnych powinny być dodatkowo wzmocnione w części wewnętrznej. Oprócz tego – powinny one mieć specjalny ściągacz, który zapobiega dostawaniu się elementów do środka rękawicy.

Obuwie gumowe antyprzecięciowe

Gumowe obuwie, które są antyprzecięciowe idealnie odnajdą się w lesie. Przede wszystkim ze względu na gumę, gdyż obuwie nie będą nam przeciekać, a jak wiemy – w lesie bywa często naprawdę mokro. Oprócz tego, takie buty mają trwałe zabezpieczenia przed przecięciem się np. piłą łańcuchową, ale także wzmocniony zapiętek, który ochroni tylną część stopy przed urazami mechanicznymi.

Kask

Kask czy hełm chroniący głowę to rzecz, którą musi posiadać każdy pracownik. Niebezpieczeństwo czyha niemal z każdej strony. Powstaje również coraz więcej kasków, które posiadają również maskę, która chroni oczy i twarz przed odpryskami np. wiórów.

Ochrona podczas prac leśnych jest sprawą niezwykle istotną. Nie można tego bagatelizować i należy zawsze zakładać elementy wymienione powyżej, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *