Skandynawski ogród zimowy

Ogród zimowy

Ogród zimowy to przede wszystkim niesamowita możliwość przedłużenia lata, ale także i szansa na cieszenie się z kontaktu z piękną roślinnością przez cały rok, nawet gdy za oknem już od dawna panują minusowe temperatury, a na trawniku przed domem leży gruba warstwa śniegu.

Dzisiejsze ogrody

Współczesne techniki budowlane znacznie ułatwiają budowanie dziś prostych, dość lekkich i jednocześnie efektownych ogrodów zimowych w różnych miejscach – w ogrodzie na przedmieściach, na tarasie czy patio oraz w przestronnych apartamentach w środku miasta. Taki ogród nie tylko pozwala cieszyć się roślinnością przez cały rok, ale może posłużyć również jako przedłużenie salonu czy jako gabinet do pracy, a przy tym wygląda elegancko i dodaje budynkowi mieszkalnemu interesujący wygląd i niepowtarzalny styl. Tworzy niesamowitą atmosferę i zwiększa przestrzeń.

Zastosowanie ogrodów zimowych

Można w nich nie tylko uprawiać egzotyczne rośliny, ale także i wyprawiać przyjęcia albo również po prostu stworzyć miejsce do przyjemnego odpoczynku.

Style ogrodu zimowego

Ogród zimowy, podobnie jak zwykły ogród, można zaprojektować w wielu różnych stylach – w klasycznym angielskim, lakonicznym japońskim czy też interesującym afrykańskim. Ogród może także wyglądać jak dodatkowe pomieszczenie mieszkalne. Osoby kochające minimalizm na pewno zainteresują się stylem skandynawskim.

Styl skandynawski

Taki styl jest obecnie dość modny. Nawiązuje do minimalizmu i surowego piękna przyrody. W odróżnieniu od innych stylów nie jest przesadzony i idealnie dopasowuje się do wielu innych stylów i łączy się z nimi bez problemu. A także pasuje do wnętrz domu czy apartamentu. Styl skandynawski charakteryzuje się jasnymi i czystymi barwami, prostymi liniami i bogactwem światła oraz funkcjonalnością. Do takim ogrodzie doskonale będą pasować proste drewniane meble, naturalne kolory i rośliny polne, takie jak wrzosy czy jałowce. Ogród urządzony w stylu skandynawskim jest uporządkowany, spokojny i nadaje przytulną atmosferę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *