Oranżeria
Na budowie Ogród

Ogrody zimowe – najpopularniejsze rodzaje

Ogrody zimowe

Czym tak właściwie są ogrody zimowe? To specjalne dobudówki, które zazwyczaj przylegają bezpośrednio do jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Często taki ogród jest traktowany jako kolejny pokój, albo i przedłużenie pomieszczenia, który znajduje się obok – najczęściej jest to oczywiście salon. Tego rodzaju miejsca można dowolnie przemeblować i w razie potrzeby zmienić jego pierwotne przeznaczenie – jeśli wcześniej spełnimy kilka wymogów. Dlatego też jeszcze przed rozpoczęciem projektu(!) należy dobrze się zastanowić, jaki właściwie powinniśmy wybrać rodzaj takiego ogrodu. Głównym podziałem ogrodów zimowych są ogrody sezonowe oraz całoroczne. Właśnie od tej decyzji będzie przede wszystkim zależeć to, czy będziemy mogli cokolwiek w przyszłości zmienić w nowym pomieszczeniu. Ogród zimowy pozwala na kontakt z naturą nawet gdy pogoda nie jest zbyt zachęcająca do opuszczenia domu.  

Typy ogrodów

Najbardziej podstawowymi rodzajami ogrodów zimowych są, jak już wcześniej wspomnieliśmy, ogrody sezonowe i całoroczne. Jakie są różnice między nimi? Oczywiście chodzi tutaj o konstrukcję oraz o zastosowanie. Warto tu zauważyć ich najważniejszą ich różnicę – z ogrodów całorocznych można korzystać przez cały rok, natomiast z sezonowe użytkuje się tylko przez pewien czas, okres, który trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Budowa

Typ konstrukcji i przeszkleń stosowanych w danym ogrodzie zależy od wielu czynników, ale można powiedzieć, że przede wszystkim od temperatury, jakiej chcemy uzyskać we wnętrzu ogrodu. Jest to bardzo istotna kwestia, bowiem od niej zależy to, co będziemy mogli zamieścić w ogrodzie zimowym, czy będziemy mogli kiedyś przekształcić go na inne pomieszczenie, zamienić na oranżerie itd. Zastosowanie danej technologii wpływa na izolacyjność całej budowy. 

Ogrody sezonowe i całoroczne

Ogrody całoroczne cechują się niewielką wagą, bowiem składają się z lekkich profili aluminiowych. Takich ogrodów nie sposób ocieplić czy ochłodzić, więc latem mamy w nich wysoką temperaturę, a zimą – niską. To doskonałe miejsce do przechowywania roślin zimą – zamiast na werandzie, a także konstrukcja idealna do zabudowy tarasu. Ogród całoroczny natomiast jest szczelny i podgrzewany, dzięki czemu można z niego korzystać przez cały rok. Warto wiedzieć, że takie miejsce jest idealne na oranżerię pełną egzotycznych roślin. Więcej o takich zastosowaniach możesz dowiedzieć się na: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/.

0
0
0