Ogrody zimowe – co warto o nich wiedzieć?

Ogrody zimowe całoroczne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularność. Jeszcze do niedawna stanowiły rzadkość, jednak coraz więcej osób decyduje się na nie. Pomagają one oświetlić mieszkanie oraz wprowadzają do niego inny klimat. W poniższym artykuł postaraliśmy się odpowiedzieć na kilka częstych pytań odnoszących się do ogrodów zimowych całorocznych.

Czym są właściwie ogrody zimowe całoroczne?

Ogrody zimowe nie tak dawno pełniły głównie rolę dobudowanych do domów przedszkolnych werand czy oranżerii, w których w okresie zimowym trzymało się głównie rośliny, a w okresie wiosenno letnim wypoczywano. Wszystko zmieniło się, gdy zaczęto budować ogrody zimowe całoroczne, które nie wypuszczały ciepła na zewnątrz, a w ich wnętrzu panował temperatura taka, jak w innych częściach domu. Stało się tak za sprawą zastosowania nowej technologi, na która skłądały się specjalne aluminowe profile z izolacją oraz podwójne szyby wypełnione wewnątrz środkiem zwanym argonem. Często stosuje się także specjalną izolację podłogi.

Czy ogrody zimowe całoroczne mogą być dobudowane do gotowego domu?

Ogólnie ogrody zimowe całoroczne powinny być zaplanowane przy budowie domu. Ze względów na swoją dużą wagę wymagają solidnych fundamentów. Niektóre osoby planują rozbudowę domu o ogród zimowy dopiero w przyszłości (np. ze względu na koszta) i przygotowują specjalne miejsce, które będzie można wykorzystać. Oczywiście można również dobudować ogród zimowy całoroczny ( http://ogrodyzimowe.warszawa.pl/ogrody-zimowe-caloroczne.html – zobacz) do stojącego domu, jednak muszą być spełnione pewne warunki oraz oczywiście koszta takiej inwestycji będą dużo wyższe. Najlepiej skonsultować się w tym przypadku z odpowiednią firmą i poprosić o wycenę.

Ile kosztuje ogród zimowy całoroczny?

Tutaj może się pojawić mało lubiana przez niektórych, ale jedyna trafna odpowiedź, czyli “to zależy”. Na jego cena posiada wiele czynników – jak wielkość, projekt domu, podłoże, rodzaj ogrodu etc. Taka budowa należy on do najtańszych rzeczy co prawda, ale jej wycena jest bardzo indywidualna. Dlatego najlepiej poprosić o tą kwestię osobę, która zajmuje się budową takich obiektów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *