Koparka i jej części zamienne

Koparka to sprzęt niezbędny na budowach przy pracach remontowych. Jest to maszyna budowlana którą można najczęściej spotkać na placach budowy. Koparka to uniwersalna maszyna, która jest w stanie wykonać wiele istotnych prac: wykonać wykopy, wyrównać teren, czy przenieść materiały budowlane. Koparka sama w sobie nie byłaby w pełni użyteczną maszyną, dlatego bardzo ważną rolę odgrywają części zamienne i dodatkowy osprzęt w jaki koparka powinna być wyposażona.

Łyżki do koparek

Łyżki do koparki są jednym z ważniejszych elementów, to dzięki nim tak naprawdę możliwe jest wykonywanie większości prac. Łyżka chwytakowa jest w stanie przenieść materiały budowlane z miejsca na miejsce. Zaś łyżka skarpowa skutecznie poradzi sobie z wykopami przeprowadzanymi na twardym podłożu. Łyżka skarpowa przydaje się także w bardziej skomplikowanych pracach np. pogłębianie koryt rzek itp. Łyżki do koparek są zwykle pierwszym elementem osprzętu w jaki jest wyposażona koparka.

Long reach

Long reach to dzięki nim możliwe jest wydłużenie “ramion” koparki. Long reach jest w stanie bardzo ułatwić pracę w głębokich wykopach bądź przy różnego typu wykonywanych rozbiórkach a nawet wydobywaniu materiałów z głębszych wykopów.

łyżka skarpowa

Szybkozłącza

Praca koparką musi być wykonywana precyzyjnie by było to możliwe potrzebne są elementy, które ułatwią wymianę części zamiennych. Szybkozłącza umożliwiają szybką i precyzyjną wymianę osprzętu roboczego. Dzięki nim w szybszy sposób i bezpieczniejszy możliwa jest wymiana danej łyżki do koparki. Posiadając szybkozacza jesteśmy w stanie w kilka chwil zmienić jeśli np. zamiast łyżki chwytakowe będzie potrzebna łyżka skarpowa.  Jeśli chodzi o szybkozłącze przeznaczone są one zarówno do koparko ładowarek jak i koparek kołowych oraz gąsienicowych.

Każdy element osprzętu do koparki jest ważny, jednak priorytetem jest tutaj przede wszystkim wybór dobrze wykonanego i bezawaryjnego sprzętu. Jest to możliwe wyłącznie wtedy gdy zakupimy je u renomowanego producenta bądź sprzedawcy. Sprawdź dostępność łyżek do koparki u producenta ZMG Więcej na stronie: www.zmg.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *