Izolacja cieplna poddasza

System ocieplenia poddasza oparty na docieplaniu granulatem pianki poliuretanowej idealnie nadaje się do wykonywania izolacji poddaszy w bezpośrednim natrysku na deski lub płyty drewnopochodne. Dzięki wyjątkowej formule pianka termoizolacyjna bardzo dobrze przykleja się do drewna, tworząc szczelne i efektywne ocieplenie. Do tego naprawa ocieplenia poddasza, który został docieplony za pomocą pianki natryskowej staje się prostsza.

Sposób natrysku pianki termoizolacyjnej

Poprzez bezpośredni natrysk docieplającego granulatu (piani termoizolacyjnej https://www.prodartech.pl/pianka-poliuretanowa/) jesteśmy w stanie wyeliminować znaczną większość mostków termicznych. Poważnym wyzwaniem w przypadku tradycyjnych technik ocieplania są narożniki, załamania dachu oraz połączenia ścian zewnętrznych z dachem skośnym, a także lukarny o skomplikowanej geometrii – bardzo trudno szczelnie je wypełnić, korzystając wyłącznie z gotowych płyt i mat lub ich ręcznie odcinanych fragmentów. Ocieplenie poddasza powinno ponadto łączyć się w sposób ciągły z izolacją ścian. Dzięki temu, że pianka termoizolacyjna podczas natrysku zwiększa swoją objętość kilkunastokrotnie, to z łatwością uszczelnimy i wypełnimy przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych, co jest niezwykle ważne dla dokładnego ocieplenia poddaszy. Do tego sprzyja to sprawnej naprawie ocieplenia poddasza. Przy dachach z pełnym deskowaniem istotne jest również, aby materiał izolacyjny nie prowadził do degradacji drewna. Stosując izolację z pianki, mamy gwarancję przepuszczalności parydrewno może oddychać i odparować nadmiar wilgoci.

Ocieplanie poddasza – jaką piankę wybrać?

Ocieplanie poddaszy – natrysk na folię:

Pianka idealnie sprawdza się przy bezpośrednim natrysku na różne rodzaje membran i folii dachowych. Tego typu podłoża są wystarczającą barierą, która ogranicza rozrost pianki. Docieplające granulaty pianki poliuretanowej pomimo bardzo intensywnego rozrostu, nie wypychają folii, a rozprężają się w kierunku wolnych przestrzeni. Stosowanie pianki natryskowej bezpośrednio na membranę dachową zapewni uszczelnienie wszystkich łączeń membrany, tworząc doskonałą wiatroizolację. Dodatkowo jest to produkt bardzo lekki, ważący około 8kg/m3, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachowej i sprzyja szybkiej naprawie ocieplenia poddasza.

Ocieplanie poddaszy – izolacja akustyczna:

Ten system bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako ocieplenie i docieplenie budynku czy poddasza, ale również jako izolacja akustyczna – jest to bardzo ważne przy dachach z membraną dachową i blachodachówką. Bardzo dobre parametry wygłuszające znacznie redukują hałas pochodzący od blachy np. przy intensywnych opadach – izolacja ta świetnie sprawdzi się zatem w przypadku poddaszy użytkowych i strychu.