Budowa boiska – od czego zacząć?

Nie od dziś wiadomo, że sport uczy i wychowuje. Niemal przy każdej szkole czy ośrodkach sportowych znajdują się różnego rodzaju boiska. Największe zainteresowanie budzą boiska piłkarskie, jest ich też zresztą najwięcej. Coraz częściej spotyka się boiska nie tylko przy orlikach ale na prywatnych posesjach.

Wszyscy ci którzy chcą stworzyć boisko przy domu muszą podobnie jak w sytuacji boisk komercyjnych – stworzyć boisko sportowe spełniające określone normy. Boiska sportowe muszą być miejscem nie tylko wygodnym do uprawiania sportu ale przede wszystkim bezpiecznym. Chcąc zadbać o każdy szczegół podczas budowy warto przygotować sobie plan działania. Oto co powinien zawierać. 

Wielkość obiektu

Po pierwsze musimy zastanowić się czy na naszej posesji jest na tyle miejsca abyśmy mogli stworzyć swoje wymarzone boisko. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę jakiego będzie ono rodzaju czy docelowo będzie to boisko do gry w piłkę nożna czy jedynie do gry w siatkówkę czy jeszcze innej dyscypliny. Dopiero wtedy okaże się ile miejsca na ostateczna realizację boiska trzeba będzie wyznaczyć. W każdym przypadku trzeba doliczyć miejsce na dodatkowe ogrodzenie obiektu

Rodzaj nawierzchni

Nawierzchnia sportowa odgrywa najważniejszą rolę przy budowie boiska. To od niej zależy jak będzie wyglądała aktywność sportowa, czy będzie grało się dobrze. Do wyboru jest wiele wariantów: można położyć sztuczną trawę sportową albo skorzystać z nieco bardziej profesjonalnych rozwiązań z modułowych nawierzchni z poliuretanu. Wybierając tą ostatnią opcję można mieć pewność, że budowa boiska będzie przebiegać szybciej sprawniej a w konsekwencji uzyskamy plac sportowy, który będzie w pełni profesjonalny. Na stronie COURTY.pl znajdziesz przykładowe projekty budowy boisk.

Zleć wykonanie specjalistom 

Jeśli chcemy zamontować przydomowe boisko, a nie do końca wiemy jak się za to zabrać. Dobrym rozwiązaniem jest zlecić wykonanie budowy boiska firmie zewnętrznej. Oprócz samego wykonania gotowego projektu taka firma będzie w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie projektowe danego boiska, zasugeruje co się sprawdzi a co niekoniecznie będzie warte uwagi.