Pług – na jaki się zdecydować?

Prowadzenie gospodarstwa rolniczego jest zawodem wymagającym wiele pasji, wiedzy i zaangażowania. Zawód rolnika jest zależny od przyrody i kaprysów pogody. Codzienną pracę może ułatwić dobry sprzęt rolniczy, jak na przykład plug. Wybierając pług musimy przede wszystkim pamiętać na jakim rodzaju gleb będziemy nim pracować.

Pług pługowi nierówny

Na rynku pługów mamy ogromny wybór modeli. Wyróżniamy pługi obracalne oraz pługi zagonowe. Różnią się one masą. Przy wyborze pługa warto uczestniczyć w różnych targach i wystawach rolniczych, gdzie możemy zapoznać się dokładniej z maszynami. Czasami istnieje też możliwość wypożyczenia ciągnika na testy. Warto skorzystać z takiej opcji. Przekonamy się wtedy, czy pług odpowiada naszym wymaganiom. Wybierając konkretny model warto się zorientować, czy podzespoły i części zamienne są łatwo dostępne.

Części do pługów

Posiadając pług dobrą praktyką jest, by znać miejsca. w których można zaopatrzyć się w części do maszyn rolniczych Jednym z nich jest Agrokom. Znajdziemy tu szeroki asortyment części. W momencie, kiedy przytrafi się nam awaria, będziemy mogli w sprawny i szybki sposób nabyć to, czego potrzebujemy.

Ważne zabezpieczenie przed kamieniami

Wybierając pług musimy też zdecydować się na jakieś zabezpieczenie przed kamieniami. Jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo. Możemy na przykład wybrać zabezpieczenie zrywalne. Jest to jednak dobre rozwiązanie jedynie, gdy na naszym polu jest bardzo mało dużych kamieni. Najlepsze w użytkowaniu jest zabezpieczenie hydrauliczne. Jest to jednocześnie rozwiązanie najdroższe.