Niezawodne alkomaty do badania trzeźwości w miejscu pracy

W obecnych czasach, pomimo wiedzy jaką posiadamy, wciąż wielu kierowców siada za kierownicą samochodu pod wpływem alkoholu. Jest to postawa godna najwyższej możliwej kary, bowiem nie niesiemy zagrożenia tylko dla siebie, a przede wszystkim dla innych uczestników ruchu.

Coraz częściej prowadzone są więc policyjne akcje, gdzie badanie trzeźwości kierowców jest wykonywane jako pierwsza czynność. Takie rutynowe kontrole mają spowodować, że zaczniemy myśleć nad konsekwencjami swojego zachowania, za nim jeszcze wsiądziemy do samochodu. Alkomaty policyjne, to urządzenia bardzo dokładne, które nigdy się nie mylą, dlatego nie warto próbować nocnych przejażdżek po jednym piwie, z nadzieją, że akurat urządzenie nic nie wykaże – produkty tego typu to koszt około 1400 zł (cena ze sklepu Euroalkomat)

Eliminacja nietrzeźwych pracowników dla bezpieczeństwa przedsiębiorstwa

Niestety picie alkoholu stanowi poniekąd naszą polską tradycję. Kupujemy wódkę aby przywitać czy pożegnać gości, na romantyczną kolację kilka butelek wina, a w klubie nie potrafimy bawić się bez drinków. Takie nawyki wchodzą nam głęboko w krew i zaczynają rządzić naszym życiem. Problem pojawia się nawet przy wykonywaniu podstawowych obowiązków zawodowych. Zdarza się nawet tak, że alkomaty w miejscu pracy stanowią główne urządzenie pracodawcy. Za nim dopuści on ekipę do czynności na przykład na budowie, po kolei sprawdza czy wszyscy są trzeźwi.

Konsekwencje dla osób stawiających się do pracy nietrzeźwo

Niestety takie praktyki to konieczność, gdyż ludzie nie szanują ani osoby, która ich zatrudnia ani niestety własnego zdrowia czy życia. Zdarza się również, że osoba zwolniona za niesubordynację zupełnie nie zgadza się z takim postanowieniem, uzasadniając to kuriozalnym określeniem, że alkohol jest przecież dla ludzi.